قالب وبلاگ

هستی شناسی ( تلاشی ضد جنگ) Ontology
فلسفه - فیزیک - الهیات - جامعه شناسی - Philosophy - Physics - Theology - Sociology 

وقتی به بحران می رسیم، سعی کنیم لااقل پل های پشت سر خودمونو خراب نکنیم. این پل ها بسته به نوعِ بحران متفاوتن. من فکر میکنم هیچ چیزی نمیتونه خسارت بار تر از خراب شدن پل های آبروی آدمها باشه... خصوصا وقتی که جلو روی کسی لبخند بزنیم و پشت سرش جد و آباد واسش نذاریم...

اگه ما پل های پشت سر رو خراب کنیم، دقیقا میشیم از یارانِ ابلیسی که در گِرِه ها می دمند و شر پدید میارن تا راه برگشت و نجات از بحران، مسدود بشه!!

پس بخونیم: قُل اعوذ برب الفلق ... و من شر النفّاثات فی العُقد...

[ شنبه ۱۳ دی ۱۳٩۳ ] [ ۳:٤٠ ‎ب.ظ ] [ مجدالدین جلیلی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

"تغییر و تجزیه عقیده ای که از پیش شکل گرفته باشد از شکستن اتم دشوارتر است" آلبرت آین اشتاین ********************* "... فیلسوف را هیچ کس نمی تواند قانع کند. برایش صد تا آیه بخوانید، صد تا انجیل بخوانید،نصیحتش کنید، فایده ندارد. از درونش سوالهایی می جوشد. خودش را به آب و آتش می زند تا جوابشان را بیابد. راحت طلب که دنبال فلسفه نمی رود. راحت طلب به پذیرفته های جامعه تسلیم می شود، ولی فیلسوف در قید و بند مسلمات و مشهورات نیست، فیلسوف تسلیم نمی شود... البته هیچ کس نیست که از پرسش های فلسفی آسوده باشد. منتها بعضی روی نیاز خود به تفکر فلسفی سرپوش می گذارند یا حوصله تفکر جدی و منظم را ندارند. الراسخون فی العلم فیلسوفان هستند. نتیجه آنکه اگر کسی استعداد فلسفی دارد- و به نظر من همه دارند- بهتر است بگذارد استعدادش شکوفا شود. اما این راه صعب العبور است. خطرهاست در آن، راه عشق است، راه عوام نیست!!! “بخشی از اندیشه های اسطوره ی آزاداندیشی دکتر دینانی”
نويسندگان
لینک های مفید
امکانات وب

 

 
border=/ahttp://www.abzarblog.com/tools/jalali/07/abzarblog.js 
language src=nbsp;/div